הסודות הפשוטים של הבריאות
הסודות הפשוטים של הבריאות

הסודות הפשוטים של הבריאות

שרה חמו

מי שרוצה להשקיע בשבוע הספר לא רק בספרות יפה אלא גם בבריאות, ומוכן לשינויים בהרגלי הצריחה והצריכה, כדאי לו מאוד לבחור בספר הזה.

אחרי "שביל הזהב לריפוי טבעי", שבו תיארה שרה חמו את תהליך ההחלמה שלה מסרטן מפושט ואת השיטה שעזרה לה בכך, היא מסכמת כאן שבעה עקרונות לחיים טובים ובריאים - ומתחילה דווקא בשינה. עלי למשל הפרק הזה ממש השפיע: כמי שנהגה עד כה להיכנס למיטה לא לפני השעות הקטנות ולטעון שעייפות לא משפיעה עליה (ברור, כוח השכנוע העצמי מתגבר על כל דבר), כעת בעשר ומשהו בלילה העפעפיים כבר נדבקים לי בדבק מהיר ובלתי-הפיך (וזה המקום להתנצל בפני כל מי שמתקשר מאוחר ולא מבין למה אני לא עונה). הפרק השני עוסק בפעילות גופנית, ואחריו לפי הסדר - תזונה, תופעות הניקוי, שתייה, סביבה, והנפש (פרק מעניין במיוחד). אבל כל זה תופס רק כשליש מהספר - ואחריו יש עוד המון מידע מרתק, בעיקר בנושאי רפואה, מחלות, הפרעות ותרופות מכל הסוגים, טבעיות וכימיות. אני מודה שעוד לא קראתי את כולו, אבל זה בהחלט ספר שראוי שיהיה בבית - ובהישג יד בכל עת.

גם אם לא תאמצו את כל ההמלצות של חמו, ואולי אפילו רק חלק קטן מהן, כדאי מאוד להכיר את המידע הרחב והעמוק שחקרה - ורק אז להחליט מה מתאים לנו ומה (עדיין?) לא. העיקר הבריאות! הכורסא הוצאה לאור Hilit Hamou-Meir

הכורסא

לדף הספר ברשת