top of page
סטייל משלך
סטייל משלך

סטייל משלך

שירה ברויאר

גם לדחייניות הכי גדולות כבר ברור שאי אפשר עוד לחכות עם המעבר לארון קיץ. מי רוצה לראות עכשיו בגדים חמים כשפותחת את הארון? ומה עם לרענן קצת את הגרדרובה המיוזעת עם כמה פריטים אווריריים? אז זה בדיוק הזמן להצטייד בספרה החכם והמעולה של שירה ברויאר, "סטייל משלך". הספר הזה די הוחמץ כשיצא לפני כמעט חצי שנה, במקביל ל"החיים קצרים, אל תקני את הנעליים" של שלי גרוס ומיכל לוי-ארבל, שעוסק כביכול באותו תחום (אופנה), אבל מזווית שונה לגמרי, והיה מאוד לא הוגן לסקור אותם יחד. בעיניי ספרה של ברויאר הוא ספר חובה אל-זמני לכל מי שלא גרה בחושה במדבר, גם אם היא מחזיקה מעצמה ידענית ומלאת סטייל. במלים אחרות, זהו ה-תנ"ך הקלאסי למתלבשת.

כשפרצה הקורונה הייתי בערך במחצית הספר (בהחלט מומלץ לקרוא אותו לפי הסדר, ממש כמו ספר עלילתי) ואז הנחתי אותו בצד, שהרי במשך חודשיים לבשנו כולנו טרנינג מהוה בלי חזייה ומי חשבה בכלל על סטייל. אבל בימים אלה סיימתי סופסוף לקרוא אותו, וככל שהתקדמתי בו לא הפסקתי להתפעל ולשמוח מהשדרוג שהוא מעניק לחיי ולארון הבגדים שלי. גילוי נאות: שירה ואני מכירות עוד מימי "חדשות" ועם השנים הפכנו גם לחברות, ואף זכיתי להכיר ולקבל השראה מהסידור המופתי להרשים של ארון הבגדים הפרטי שלה, אבל אלמלא "המתלהבת" לא בטוח שהייתי מתעמקת בספר שלם על אופנה, ואני מודה למזלי הטוב ולבלוג ההמלצות שלי שקראתי אותו בעיון. כמו שהיא כותבת בתחילת הספר: "העובדה שאנחנו חיים במקום ללא קודים ברורים של לבוש (...) מקשה עלינו לצאת מהבית בלי להתבלבל. במשך השנים עמלתי לנסח לעצמי כללים פשוטים ובהירים כדי להתלבש תמיד בהתאם למקום ולזמן, ובעזרתם בניתי לי מסגרת שמגינה עלי מטעויות ומאפשרת לי חופש. אלה לא דיברות ולא חוקים; אין שום דבר קדוש, וחוקים נועדו להישבר. חופש הבחירה הוא מעל לכל, ולכל אחת הטעם שלה - ובכל זאת, לפני ששוברים את הכללים, רצוי להכיר אותם. בעולם כבר הצטבר ידע רב, וכדאי להשתמש בו. מספיק נשים התבלבלו בשבילנו ומספיק נשים ארגנו בעבורנו את המידע כך שנוכל להלך על קרקע יציבה, ומשם לעוף".

כמו לרובנו, גם לי אין השכלה מסודרת בענייני בגדים, וכל מה שאני יודעת למדתי דרך ניסוי וטעייה (בעיקר טעייה). רק לא מזמן הבנתי סופית שאני לא מספיק עשירה כדי לקנות בגדים זולים, ושסמרטוט שנראה עליי טוב עד לפני כמה שנים צריך היה כבר מזמן להימסר לצדקה. בזכות הספר הזה אני יודעת סופסוף בדיוק למה וכמה, איך להרכיב לעצמי גרדרובה יעילה באמת, איך לסדר את הארון בהתאם לצרכיי ולנוחותי, וגם איך לרכוש פריטי ביגוד בצורה נכונה ובלי להתחרט. ברויאר מובילה אותך ביסודיות ובבטחה צעד-צעד, לאורך עשרה פרקים, ומלמדת אותך אחת ולתמיד לכבד את עצמך ואת גופך בהתאם למראה שלך, לגיל ולאופי, ואיך להתלבש טוב ונוח ויפה – קודם כל למען עצמך. כמו כן תקבלי טיפים מעולים לכל מה שקשור לניהול ארון הבגדים שלך, לקנייה נבונה של פריטי לבוש ונעליים, למינון ולעידון, והכל בטוב טעם ובכתיבה קולחת, מעניינת ובגובה העיניים (164 עמ' הנקראים בשטף, ערכו: אדר זאבי וספי שיבק), ועם איורים מקסימים של ליאורה זמלמן. באתר "עברית" תוכלו לקרוא פרק ראשון ולרכוש ספר דיגיטלי או מודפס בהנחה נאה. לסיכום, תעשו לעצמכן טובה ותקנו ישר שני עותקים - אחד לעצמכן ואחד לחברה הכי טובה (או לאמא, לאחות, לשכנה). היא עוד לא יודעת כמה היא זקוקה לו.

אחוזת בית

bottom of page